Aktualitet

Vendoset arrest me burg për shoferin e Ministrisë së Drejtësisë

Shkruar nga Liberale
Vendoset arrest me burg për shoferin e Ministrisë së

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë ka vendosur arrest me burg për Hamza Tolën, punonjës shërbimi në Ministrinë e Drejtësisë.

Sipas njoftimit të policisë Hamza Tola, punonjës shërbimi në Ministrinë e Drejtësisë, akuzohet për kryerjen e veprës penale “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike”, në bashkëpunim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH