Aktualitet

Vendimi i gjykatës për vulën e PD-së në të njëjtën ditë me protestën, Berisha: Ishte koinçidencë!

Shkruar nga Liberale
Vendimi i gjykatës për vulën e PD-së në të

Kryetari i "Rithemelimit", Sali Berisha tha se në protestën Kombëtare të 3 marsit, do të merren vetëm me Edi Ramën dhe jo me vendimin e gjykatës.

Kjo pasi në të njëjtën datë do të jepet dhe vendimi i gjykatës për vulën e PD.

Pyetje: Ju do jeni në shesh duke protestuar në 3 mars dhe nëse gjykata vendos kundra jush, cila është lëvizja juaj?

Berisha: Jo, s’kemi punë me gjykatën. Unë kam atakuar vetëm një gjykatës. Një protestë gjigante si ajo e 3 marsit, nuk merret me gjykatën, por do të merret me Edi Ramën. Ra si koincidencë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH