Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me titullin: Velipoja e përgjakur

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me titullin: Velipoja e përgjakur

Të vdesësh për shtroje plazhi. Shoqëria shqiptare i ka dëgjuar nga të gjitha. Ata që vrasin e vriten për prona, për para, për një gardh, për xhelozi, madje edhe për një fjalë...Dje, qyteti bregdetar i Velipojë u zgjua me një ngjarje tragjike.

Katër persona mbetën të vrarë dhe dy u plagosën pas konfliktit të nisur mbi hapësirat e plazhit.

Kryeministri Rama kishte lajmëruar edhe këtë vit, ashtu si edhe vitin e kaluar, se plazhet do t’i ktheheshin publikut dhe jo çdokush që shkonte me parimin “tokë e xanun” mund të vinte çadrat duke zënë kështu bregdetin.

Për më tepër lexoni Gazetën Liberale, print ose online!

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH