Aktualitet

Vdiq në lule të rinisë, ja kush është 20-vjeçari që u aksidentua në Greqi

Shkruar nga Liberale
Vdiq në lule të rinisë, ja kush është 20-vjeçari

Klajdi Kraja është 20-vjeçari që ndërroi jetë dy ditë më parë në Greqi, si pasojë e një aksidenti rrugor.

Sipas mediave helene, Klajdi ndërroi jetë në vend, si pasojë e përplasjes fatale.

Klajdi ishte fëmijë emigrantësh, një i ri plot jetë, i guximshëm dhe luftëtar”, kështu është shprehur një  i afërm Klajdit.

“Prindërit e Klajdit jetonin në Alissos prej gati 30 vitesh. Një familje që e duan Greqinë si shtëpinë e tyre të dytë pas Shqipërisë. Klajdi ka një vëlla më të madh. Të dy ishin fëmijë të qetë, të mirë”, tha i afërmi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH