Aktualitet

Vdiq në lule të rinisë, flasin familjarët e shqiptarit që u vra në Londër

Shkruar nga Liberale
Vdiq në lule të rinisë, flasin familjarët e shqiptarit

Lumturi Zeqja u vra pasi ndërhyri për të shpëtuar shokun e tij që u përfshi në sherr në një lokal.

Familjarët shprehen të tronditur nga humbja e papritur e të riut. Kushërira e tij, Violeta Uka ka thënë se Lumi ishte njeri i guximshëm dhe se nuk nguroi asnjë sekond të sakrifikojë veten për të shpëtuar shokun e tij.

Ai hyri në mes të sherrit për të ndarë shokun e tij dhe ata e vranë atë. Ai ishte një njeri i guximshëm dhe i mirë, prandaj ndërhyri për të shpëtuar shokun e tij,” ka deklaruar kushërira e tij, Violeta Uka.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH