Aktualitet

Vdekja e të miturit në Kakavijë, Rama: Ja vendimi i qeverisë

Shkruar nga Liberale
Vdekja e të miturit në Kakavijë, Rama: Ja vendimi i qeverisë

Kryeministri Edi Rama thotë se qeveria ka vendosur t'i japë 5 milionë lekë familjes së djalit i cili humbi jetën pasi i preu rrugën autoambulancës në Kakavi.

"Sot vendosëm që si qeveri të asistojmë familjen e të miturit që humbi tragjikisht jetën pasi i preu rrugën autoambulancës në Kakavi, me një shumë prej 500.000 lekësh të reja, duke i rishprehur dhe njëherë familjes ngushëllimet tona më të ndjera? Engjëlli i vogël u dhëntë forcë?", shkruan Rama në Twitter. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH