1

Vdekja e Maradonës, Pele: Do të luajmë bashkë në qiell

               Publikuar në : 20:03 - 25/11/20 liberale

Për dekada me radhë bënë që specialistët e futbollit dhe tifozët të ndaheshin në dy fronte për të zgjedhurtë preferuarin.

Por ky ‘rivalitet’ është shuar pas vdekjes së Diego Armando Maradonës, ditën e mërkurë, në moshën 60 vjecare.

Tashmë i mbetur i vetëm si “legjendë e gjallë”, Pele i është bashkuar homazheve për ish-futbollistin argjentinas.

“Humbas një mik, ndërsa bota humbet një legjendë. Shpresoj që një ditë të luajmë bashkë në qiell”, shkruan Pele në “Instagram”.


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back