Sport

Vdekja e Maradonës, Pele: Do të luajmë bashkë në qiell

Shkruar nga Liberale

Për dekada me radhë bënë që specialistët e futbollit dhe tifozët të ndaheshin në dy fronte për të zgjedhurtë preferuarin.

Por ky 'rivalitet' është shuar pas vdekjes së Diego Armando Maradonës, ditën e mërkurë, në moshën 60 vjecare.

Tashmë i mbetur i vetëm si “legjendë e gjallë”, Pele i është bashkuar homazheve për ish-futbollistin argjentinas.

“Humbas një mik, ndërsa bota humbet një legjendë. Shpresoj që një ditë të luajmë bashkë në qiell”, shkruan Pele në “Instagram”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH