Showbiz

'Vdekja e 3-vjeçarit në Tiranë', reagon aktorja e njohur: Më mbeti peng që s’e denoncova

Shkruar nga Liberale
'Vdekja e 3-vjeçarit në Tiranë', reagon aktorja e

Një ngjarje e rëndë është bërë ditën e sotme publike teksa tregohet se si ka humbur jetën tragjikisht nga një mjek anestezist.

Kujtojmë se 3-vjeç ka ndërruar jetë pas ndërhyrjes kirurgjikale një klinike dentare tek rruga e Kavajës.

Mes shumë reagimesh, ishte dhe ai i aktores Eliona Pitarka, e cila mes lotësh tregoi se një vit më parë kishin dërguar nipin tek klinika dentare e mjekut Roland Xhaxho, dhe se pasi e kishin marrë në shtëpi, i ishte dashur 5 orë që t’i dilte narkoza.

Ajo shton se edhe pse kanë telefonuar mjekun dhe recepsionin, askush nuk i është përgjigjur.

“Para një viti kemi dërguar nipin tonë në atë klinikë. Pas narkozës që i ka aplikuar nipit tim për mbushjen e kësaj dhëmballe te kjo klinikë, iu desh 5 orë që të zgjohej. Pasi është zgjuar nipi kishte marrje mendsh, fliste përçart, ka vjellë. Dhe ajo klinikë asnjëherë nuk na u përgjigj në telefon për të na thënë nëse kjo ishte normale. Dhe pengu im më i madh është që nuk e bëra publike atë rast. Dhe them peng sepse kur i tregova rastin tim babait të 3 vjeçarit tha: “Ku ta dija unë se ku e çova djalin. Nëse do e dija nuk e kisha çuar”. Dhe ndjehem fajtore që nuk e bëra publik rastin”, thotë ajo mes lotësh.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH