Aktualitet

Vdekja e 16-vjeçares shqiptare, zbardhet dëshmia e motrës binjake

               Publikuar në : 17:07 - 16/07/20 liberale

Policia greke është duke hetuar mbi vdekjen e një 16-vjeçareje shqiptare në Trikala, Greqi.

Çelësi i çështjes duket të jetë dëshmia e motrës së vajzës, e cila foli për takimin, në mesnatën e së mërkurës të 16-vjeçares me një oficer policie 27 – vjeçar. Në fakt, motra e vajzës adoleshentes që u zhduk, tha që 16-vjeçarja e thirri në telefon dy orë më vonë dhe po qante, dukej qartë e shqetësuar nga ndonjë zhvillim.

Policia po shqyrton të gjitha mundësitë, pasi nuk është provuar nëse bëhet fjalë për një vetëvrasje apo një veprim kriminal. 16-vjeçarja u gjet e vdekur me goditje në kokë dhe trup mëngjesin e së mërkurës nga punonjësit e pastrimit të komunës së Trikalës, në hyrje të një kishe në zonën e kodrës së Profit Ilias.

Plagët ende nuk janë përcaktuar nëse kanë ardhur nga një rënie e mundshme, apo është goditur qëllimisht nga një person tjetër.

Gjithashtu nuk përjashtohet mundësia që adoleshentja të ketë rënë, por e shkaktuar nga një shtyrje. Babai dhe motra binjake e vajzës nuk pranuan skenarin e vetëvrasjes.

 “Lulja ime është zhdukur, nuk mendoj se ra vetë. Dikush më thotë… Unë dua që e vërteta të gjendet. Ishte e pamundur që të ngjitej në skela vetë, të ecte dhe pastaj të binte në hyrje të tempullit”, tha babai i saj për ANT1.

“Ata dolën për herë të parë dje. Ai është shumë më i madh se ajo, është 27 vjeç. Ne u shqetësuam, unë i thashë familjes time se motra ime ishte zhdukur. Ne gjithashtu morëm policinë, u thamë atyre që duhet të kontrollojnë. Fajtori duhet të gjendet dhe tani hetimi për shkak të vetëvrasjes është mbyllur, ndërsa në fillim na u tha që nuk kishte asnjë arsye për vetëvrasje”, tha motra binjake e viktimës.

Ajo shtoi se motra e saj u largua në “2 të mëngjesit për tu takuar me oficerin e policisë që kishte lënë takim. Ajo telefonoi dy orë më vonë, pa specifikuar se çfarë kishte ndodhur, e fiku telefonin dhe që atëherë humbëm lidhjet me të”.

<
>
familjare vajza vajya-1

 

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back