Aktualitet

Vapa dhe temperaturat e larta prekin vendin tonë

Shkruar nga Liberale
Vapa dhe temperaturat e larta prekin vendin tonë

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët por herë pas here do të zëvendësohet nga reshje të izoluara, kryesisht në zonat malore.

Sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 14ºC në 28ºC, në zonat e ulëta nga 20ºC në 34ºC dhe në zonat bregdetare nga 22°C në 35ºC.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH