Globi

Vaksina ruse anti-Covid mbërrin në Venezuelë

Shkruar nga Liberale
Vaksina ruse anti-Covid mbërrin në Venezuelë

Autoritetet në Venezuelë kanë deklaruar se kanë marrë dozat e para të vaksinës ruse anti-Covid, ku në ditët e ardhshme do të nisë dhe testimin e fazës së saj të eksperimentimit klinik.

Sipas ekzekutivit venezuelian, në fazën e fundit të eksperimentimit të “Sputnik V” do të marrin pjesë 2000 vullnetarë që i bashkohën 40 mijë të tjerëve në Moskë.

Rusia vijon të mbetet një ndër aleatët kryesorë të Venezuelës që prej kohës së paraardhësit të Maduros, Hugo Chavez.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH