Globi

Vajza e Trump reagon pas nënshkrimit të marrëveshjes Kosovë-Serbi

Shkruar nga Liberale
Vajza e Trump reagon pas nënshkrimit të marrëveshjes

Vajza e Presidentit amerikan Donald Trump, Ivanka, ka përshëndetur arritjen e marrëveshjeve të sotme në Shtëpinë e Bardhë.

Përmes një shëbnimi në Twitter, Ivanka e ka cilësuar historike ujdinë e arritur sot.

"Përgëzime Donald Trump, Richard Grenell, Robert Obrien dhe Jared Kushner për progresin e sotëm historik – normalizimin e lidhjeve ekonomike mes Kosovës e Serbisë, dhe ndihma për zgjidhjen e një konflikti dekadash të gjatë në Europën Lindore”, shkruan Ivanka Trump.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH