Aktualitet

Ushtronte aktivitet të paligjshëm të lojërave të fatit, arrestohet 44-vjeçari në Tiranë

Shkruar nga Liberale
Ushtronte aktivitet të paligjshëm të lojërave të fatit,

Një 44-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës pasi akuzohet se ushtronte aktivitet të kundraligjshëm në fushën e lojërave të fatit.

Në kuadër të operacionit të koduar “Fati i lojërave”, pas hekurave ra shtetasi me inicialet B. H., 44 vjeç, pasi u konstatua duke ushtruar aktivitetin e paligjshëm të lojërave të fatit, nëpërmjet lotarive sportive, në ambientet e lokalit në pronësi të tij, në rrugën “5 Maji”, të cilin e kishte vënë në dispozicion për ushtrimin e kësaj veprimtarie të paligjshme.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan nje aparaturë dhe një aparat celular që dyshohet se përdoreshin për ushtrimin e aktivitetit të lojërave të fatit. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Organizimi i lotarive të palejuara” dhe “Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të palejuara”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH