Aktualitet

Universitas hapet sot me: Fundi i homo deus

Shkruar nga Liberale
Universitas hapet sot me: Fundi i homo deus

Suplementi “Universitas” vjen çdo të shtunë në Gazetën Liberale, me rubrika të larmishme, ku do të gjeni jo vetëm lajme politike, por të zhanreve të ndryshme, si dhe analiza për çështje të rëndësishme.

Në rubrikën “Polemika” do të gjeni një shkrim nga Klementin Mile, i cili titullohet: "Fundi i homo deus"

Ndërsa do gjeni edhe një analizë me titull: “Një shtet dy sisteme” nga Veton Surroi.

Në rubrikën “Profil”, profesor Vladimir Myrtezai vjen me shkrimin: “Lebërit"

Rubrika "Campus" vjen me: "Flasin Inxhineirët dhe arkitektët e UET: Më mirë të parandalosh, se sa të kurosh"

"Enkeleida Prifti: projektohet duke patur ne mendje ‘me te keqen e mundshme’ qe mund te ndodhi" si dhe "Prof.Dr Lida Mira:

Nevoja për institucionet që të kontrollojnë njëra-tjetrën". 

UET alumni: "Armend Vokshi: Në UET interaktivitetin, cilësinë, sigurinë dhe njohjen e diplomës në tregun e punës"

Dhe për ta mbyllur një tjetër OP-ED nga Egjen Merlika: "Provë e madhe qëndrueshmërie"

Për më tepër lexoni Gazetën Liberale në print./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH