Aktualitet

Universitas vjen sot me: Politika midis evolucionit dhe stabilitetit

Shkruar nga Liberale
Universitas vjen sot me: Politika midis evolucionit dhe stabilitetit

Suplementi “Universitas” vjen çdo të shtunë në Gazetën Liberale, me rubrika të larmishme, ku do të gjeni jo vetëm lajme politike, por të zhanreve të ndryshme, si dhe analiza për çështje të rëndësishme.

Në rubrikën “Polemika” do të gjeni një shkrim nga Klementin Mile i cili titullohet: Politika midis evolucionit dhe stabilitetit

Ndërsa te rubrika “Historia” do gjeni një shkrim me titull: “Nacionalizmi, Shqipëria etnike dhe lëvizja N,-ÇL,” nga Eugjen Merlika.

Në rubrikën “OP-ED”, do të lexoni shkrimin e Shkëlzen Maliqit, me titull “Gabimet në hapa të Mini-Shengenit Ballkanik”.

Po ashtu, më tej në këtë rubrikë vjen shkrimi “Sindroma siriane në Libi”, nga Angelo Panebianco.

Në rubrikën “Profil” do gjeni: Ksenofon Dilo, një liberal në faqet e “Liberales” nga Vladimir Myrtezai.

Klubet studentore në UET, mes dëshirës dhe domosdoshmërisë” e gjeni në rubrikën “Campus”.

Në Universitetin Europian të Tiranës klubet studentore janë parë si një mekanizëm shumë efikas dhe tashmë i suksesshëm për të arritur objektivat e lartpërmendura.”. 

Gjithashtu do të gjeni edhe: “Aktivizimi Studentor UET 2020, 15 klubet studentore dhe Qeveria e re Studenore me 50 anëtarë, risia në formimin e studentëve të UET në dekadën e re”.

 “Universiteti Europian i Tiranës është një prej universiteteve më të kualifikuar të vendit, i cili sjell gjithmonë risi të reja dhe unike në mësimdhënien dhe formimin psikosocial të studentit”.

Për më tepër lexoni Gazetën Liberale në print./Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH