Aktualitet

Polemika në Universitas: Tani Zoti i shërben kombit!

               Publikuar në : 09:00 - 02/11/19 liberale

Suplementi “Universitas” vjen çdo të shtunë në Gazetën Liberale, me rubrika të larmishme, ku do të gjeni jo vetëm lajme politike, por të zhanreve të ndryshme, si dhe analiza për çështje të rëndësishme.

Në rubrikën “Polemika” do të gjeni një shkrim nga Klementin Mile i cili titullohet: Tani Zoti i shërben kombit!

Ndërsa te rubrika “OP-ED” do gjeni një shkrim me titull: “Evropa nuk vallzon e vetme”, nga Angelo Panebianco.

E më pas vjen një analizë e cila titullohet: “Kosova si Norvegjia, Serbia si Zvicra, nga Veton Surroi. 

Vladimir Myrtezai vjen me shkrimin: “Një tërheqje e privilegjuar”.

Rubrika “Campus” vjen me shkrimin: Zyra e karrierës në UET, hallka e punësimit që në universitet. Studentët rrëfejnë eksperiencën e tyre të punësimit.

Po ashtu në këtë rubrikë do të gjeni edhe: Themelohet UET SPORT CLUB. 150 studentë të sporteve në UET themelojnë klubet e para sportive.

Dhe për ta mbyllur një tjetër OP-ED nga Eugjen Merlika: “Zhgënjime dhe shpresa”

Për më tepër lexoni Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Tags: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back