Globi

“Una dua të largohem”/ Elon Musk emëron CEO të ri të Twitter

Shkruar nga Liberale
“Una dua të largohem”/ Elon Musk emëron CEO të ri

CEO dhe pronari i Twitter, Elon Musk është vendosur të dorëzojë frenat e Twitter, duke njoftuar se ka punësuar Linda Yaccarino për të qenë CEO e re e platformës së mediave sociale.

Në një postim në Twitter të premten, Musk tha se Yaccarino, një ekzekutiv në largim i NBCUniversal, “do të fokusohet kryesisht në operacionet e biznesit, ndërsa unë fokusohem në dizajnin e produktit dhe teknologjinë e re”.

Musk fillimisht kishte postuar në Twitter se CEO i ri do të ishte një grua. Wall Street Journal më herët raportoi se Yaccarino ishte kandidati kryesor.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH