Aktualitet

“Ulu mo, ulu bëj vaksinën”, i moshuari e uron Ramën me sloganin e PD

               Publikuar në : 10:42 - 09/04/21 liberale

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është pritur me duartrokitje në Sarandë teksa ka inspektuar procesin e vaksinimit.

Një prej të moshuarve i cili po bënte vaksinën e ka uruar Ramën për zgjedhje padashje me sloganin e PD ‘Me ty Shqipëria fiton’.

Rama i ka kërkuar ndërkohë të ulet dhe të bëjë vaksinën njëherë.

E moshuara: Si jeni djalë i nënës tënde, o flori, o yll, flori.

Edi Rama: Si jeni. Mirë faleminderit. Si ju ecën puna?

Edi Rama: Ulu mo ulu, ulu mo bëje

I moshuari: Rrofsh, të paçim sa malet. Me ty gjithmonë Shqipëria fiton. Ti je njeriu i punës.

Edi Rama: Me shëndet, me shëndet, me shëndet. Si jeni? Në rregull cdo gjë? E bëtë apo… Ulu, ulu, ulu, se duhet të rrish ulur. Hajde me shëndet të gjithëve


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back