Aktualitet

“Ulje-ngritje” në tregun valutor, si i gjeti e diela monedhat e huaja?

Shkruar nga Liberale

Monedhat e huaja kanë fituar terren gjatë fundjavës, duke reflektuar rritjen e fundit të përditësuar nga Banka e Shqipërisë të premten.

Kështu, këtë të diel në pikat valutore euro blihej me 106 lekë ndërsa dollari me 101.  Tregu valutor prej ditësh luhatet pothuajse në këto vlera duke njohur ulje dhe ngritje, pas zhvlerësimit të madh që pësuan monedhat e huaja në fillim të muajit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH