Aktualitet

Ulen temperaturat, reshje dëbore në pjesën më të madhe të territorit

Shkruar nga Liberale
Ulen temperaturat, reshje dëbore në pjesën më të madhe

Vendi ynë gradualisht është prekur nga vala e të ftohtit polar që në fillim të kësaj jave kishte përfshirë Evropën. Temperaturat e ulëta dhe lagështia e ajrit do të sjellin reshje dëborë në pjesën më të madhe të territorit, por në sasi jo të konsiderueshme.

Sot temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -7°C në 01°C, në zonat e ulëta nga 01ºC në 06°C dhe në zonat bregdetare nga 04°C në 8°C.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH