Globi

Ukrainë/ Putin takon ushtarët e plagosur në spitalin ushtarak

Shkruar nga Liberale
Ukrainë/ Putin takon ushtarët e plagosur në spitalin ushtarak

Putin, i veshur me një fustan mjekësor, është takuar me ushtarët e plagosur nga luftimet ukrainase në spitalin ushtarak.

Ai bisedoi me anëtarë të Forcave të Armatosura Ruse që po trajtoheshin pasi u plagosën gjatë operacionit special ushtarak, si dhe me personelin mjekësor të spitalit, sipas Kremlinit.

Putin vizitoi gjithashtu Qendrën Kombëtare të Menaxhimit të Krizave të Ministrisë së Emergjencave.

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov tha se presidenti "vazhdimisht interesohet dhe mban nën kontrollin e tij temën e kushteve të parashikuara për të plagosurit gjatë operacionit ushtarak special".

Përshtati: Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH