Globi

Ukraina zgjohet nga sirenat, ndërsa liderët e BE-së ndodhen në Kiev për samitin e parë që do të diskutojë anëtarësimin

Shkruar nga Liberale
Ukraina zgjohet nga sirenat, ndërsa liderët e BE-së ndodhen
Sirenat e sulmit ajror ranë sot në Kiev, pak para fillimit të samitit Ukrainë-BE në kryeqytetin ukrainas. Alarmi kundërajror u shtri më pas në të gjithë vendin ndërsa Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky mirëpret liderët e Bashkimit Evropian. Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ndodhet tashmë në kryeqytetin ukrainas. “U ktheva në Kiev për samitin Ukrainë-BE me pjesëmarrjen e Presidentit Volodymyr Zelensky, Presidentes së Komisionit Evropian Ursula von der Leyen dhe kryediplomatit të BE-së Josep Borrell. Vendosmëria jonë nuk do të dobësohet. Ne gjithashtu do t'ju mbështesim në çdo hap të rrugës në rrugën tuaj për në BE", shkroi Michel në Twitter./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH