Kryesore

UETPRESS sjell librin më të ri me autor Blendi Fevziu e Baton Haxhiu

               Publikuar në : 23:04 - 11/12/20 liberale

Kopja e parë, për autoret e librit më të ri të UETPRESS, shtëpia botuese e Universitetit Europian të Tiranës, ‘Lufta e Kosovës dhe Hashim Thaci’, biografi e Presidentit të burgosur të Kosovës.

Libri me autorë Blendi Fevziu dhe Baton Haxhiu, është një lloj ‘dosja e lavdisë’ së Thaçit në luftën e Kosovës, kundër një ‘dosje akuzash’ me të cilat Presidenti përballet tashmë në hagë, në kuadrin e Gjykatës Speciale.

Biografia e Thaçit shënon numrin 32, në serinë e kolanës 15 vjeçare me biografi nga më të ndryshmet që UETPRESS boton shpesh. Nga kjo fundjavë libri është nëpër libraritë kryesore dhe mund të porositet në shpërdarjen e botuesit.

 

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back