Sport

U shkarkua nga Tërbuni, trajneri i njohur zbarkon në stërvitje me skuadrën e re

Shkruar nga Liberale
U shkarkua nga Tërbuni, trajneri i njohur zbarkon në stërvitje me

Alert Alcani u shkarkua nga Tërbuni, por nuk ka humbur kohë duke gjetur menjëherë punën e re. Trajneri i njohur ka zbarkuar sot në stërvitje me skuadrën e Besëlidhjes.

Lajmi bëhet i ditur nga Shkodrasport që raporton se krahas Artan Banos dhe zv. trajnerit Nikolin Coclli ka qenë dhe ish-i i Tërbunit.

Ai do të jetë në rolin e drejtorit teknik, për të dhënë kontributin e vet në arritjen e objektivave sezonalë. E veçanta është se Alcani merr këtë detyrë pikërisht para ndeshjes me Tërbunin që do të luhet në fundjavë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH