Showbiz

"U premton të tjerëve gjithçka që duan të dëgjojnë", këto janë 3 shenjat më të pabesueshme të horoskopit

Shkruar nga Liberale
"U premton të tjerëve gjithçka që duan të

Kur dëgjon fjalën 'i pabesueshëm', me siguri ka disa njerëz që të vijnë menjëherë në mendje. Nuk janë ata që do t'iu kërkoni që t'ju marrin nga aeroporti ose tek të cilët do të mbështeteni për të planifikuar festën surprizë të të dashurit tuaj, apo jo?

Këta njerëz ndoshta nuk kryejnë asgjë që ndërmarrin, janë vazhdimisht të zënë me diçka ndryshe. Vazhdo të lexosh për të zbuluar se cilat janë shenjat më të pabesueshme.

Binjakët

Kjo shenjë e ndërlikuar duket e pabesueshme për të tjerët. Falë aftësive të tij sociale, ai duket se u premton të gjithëve gjithçka që duan të dëgjojnë. Në të njëjtën kohë, Binjakët emocionohen lehtësisht dhe e kanë të vështirë të përqendrohen në diçka. Ata mërziten shumë lehtë dhe e duan shumëllojshmërinë. Mbi të gjitha ata e duan atë që u emocionon mendjen. Pra, sa më shumë t'i mbani mendjet vigjilente, aq më të besueshëm do të jenë ata ndaj jush.

Peshorja

Peshorja për t'u pranuar do të thotë shumë gjëra. Ata do të bëjnë premtime që me shumë mundësi nuk do t'i mbajnë për të shmangur tensionet. Dëshira e tyre për paqe dhe drejtësi është e madhe dhe ata do të bëjnë gjithçka që munden për ta siguruar atë. Nëse kësaj i shton  edhe faktin se u pëlqen t'i kënaqin të tjerët, kupton pse do t'u thonë "po" të gjithëve, pa menduar se nuk mund të bëjnë gjithçka - dhe për këtë arsye duken jo të besueshëm.

Shigjetari

Po, në krye të listës së shenjave jo të besueshme është Shigjetari. Ndërsa ata duan të mësojnë gjëra të reja, të dinë gjithçka, të udhëtojnë dhe të ndajnë atë që u pëlqen me të tjerët, kurrë nuk e dini se çfarë do të bëjnë më pas. Adrenalina e tyre dhe dëshira për eksplorime të reja nuk i lejon të qëndrojnë besnikë ndaj asaj që premtojnë, duke rezultuar që në një moment thonë diçka dhe pastaj e ndërrojnë sërish. Epo, ju nuk e quani këtë besueshmëri, apo jo?/Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH