Aktualitet

U mësuat keq me ditë "pranvere", ja si pritet të jetë moti javën që vjen

Shkruar nga Liberale

Java që vjen parashikohet të jetë me kushte të qëndrueshme atmosferike.

Sipas SHMU kjo vjen si pasojë e pozicionimit të fortë të Anticiklonit Afrikan i cili sjell jo vetëm mot të qëndrueshëm por edhe masa ajri të ngrohta.

Në këtë mënyrë moti përgjatë të gjithë javës që presim parapara parashikohet i kthjellët si dhe vranësira fare të pakta kalimtare në relievet malore.

Gjithashtu vlen për tu theksuar se vlerat e temperaturave në orët e mëngjesit do të jenë relativisht të ulëta ndryshe nga ato të mesditës të cilat do të jenë relativisht të larta.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH