Showbiz

U mbyll në dhomë e nuk doli/ Çfarë ndodhi me Elvanën pas humbjes

Shkruar nga Liberale
U mbyll në dhomë e nuk doli/ Çfarë ndodhi me Elvanën

Këngëtarja Elvana Gjata ishte përfolur gjatë në media si fituesja e edicionit të 58 të Festivalit të Këngës në RTSH. Por kur doli në vendin e dytë, mërzitja dhe zhgënjimi i saj u shpreh hapur.

Elvana nuk mori pjesë në Post Finalen e drejtuar nga Eni Shehu, ku përveç fitueses, e vetmja nga këngëtaret që mori pjesë ishte Sara Bajraktari, e cila fitoi çmimin e tretë.

“Iconstyle.al” ka publikuar një foto të gazetarëve duke pritur Elvanën të dalë nga dhoma.

Pasi u shpall fituesja, Elvana qëndroi në skenë deri kur Alketa mbylli festivalin, por më pas ajo iu drejtua prapaskenës dhe u mbyll në dhomë.

[gallery columns="1" size="full" ids="1113453,1113454,1113455,1113456,1113457,1113458,1113459,1113460"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH