Aktualitet

U kap me 20 kg kokainë në makinë, arrestohet shqiptari në Itali

Shkruar nga Liberale
U kap me 20 kg kokainë në makinë, arrestohet shqiptari në

Corriere Della Sera” shkruan se, njëzet kilogramë kokainë e pastër u sekuestruan nga financierët e Foggia dhe një korrier u arrestua gjatë një shërbimi të kontrollit ekonomik të territorit për të luftuar trafikun e paligjshëm.

“Kur patrulla e Fiamme Gialle urdhëroi ndalimin e një makine me targa gjermane menjëherë pas daljes së autostradës Foggia, shoferi, një burrë me origjinë shqiptare, filloi të shfaqte shenja nervozizmi dhe në pyetjet e ushtarakëve raportoi rrethanat që ktheheshin”, shkruan media italiane.

Pas përfundimit të kontrollit autoritetet kanë sekuestruar drogën dhe arrestuan korrierin shqiptar. /Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH