Aktualitet

U infektua me Covid, deputeti dërgohet për mjekim në Turqi

               Publikuar në : 14:04 - 01/08/20 liberale

Vetëm tri ditë pas lajmit se kishte rezultuar pozitiv me Covid-19, deputeti i Partisë Socialiste, njëkohësisht kryetari i Komisionit të Shëndetësisë, Enver Roshi, është dërguar në Turqi për mjekim të specializuar.

Mësohet se gjendja e tij është përkeqësuar dhe pas qëndrimit një ditë në spitalin “Shefqet Ndroqi” në kryeqytet, ai është nisur mbrëmjen e së enjtes drejt Stambollit.

Rasti i deputetit është nuk është rasti i vetëm i persoanve që nisen jashtë vendit për kurim më të mirë ndaj komplikacioneve të shkaktuar nga Covid-19, duke zgjedhur të ‘braktisin’ shëndetësinë dhe mjekët shqiptarë, ndërkohë që qytetarët e thjeshtë po marrin kurim në spitalet tona.

 

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back