Aktualitet

U arrestua si pjesë e ISIS, caktohet masa e sigurisë për 24-vjeçarin

Shkruar nga Liberale
U arrestua si pjesë e ISIS, caktohet masa e sigurisë për

Gjykata e Tiranës ka caktuar sot masën e sigurisë për terroristin 24-vjeçar nga Taxhikistani, Komron zukhurov, i cili u arrestua pak ditë më parë në kryeqytetin shqiptar.

Gjykata ka vendosur “arrest me burg” për të riun, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, pasi dyshohej si anëtar dhe pjesëmarrës në një organizatë të huaj terroriste, e themeluar si celulë terroriste në Gjermani për të bërë xhihad në emër të shtetit islamik (ISIS).

24-vjeçari Komron zukhurov pritet të ekstradohet drejt Gjermanisë për t’u përballur me drejtësinë atje për akuzat që rëndojnë mbi të.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH