Aktualitet

U arrestua për shpërdorim detyre, Vangjush Dako mbërrin në GJKKO

Shkruar nga Liberale
U arrestua për shpërdorim detyre, Vangjush Dako mbërrin në

Ish-kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako ka mbërritur në GJKKO.

Ai do të njihet me masën e sigurisë pasi është arrestuar me urdhër të SPAK për shpërdorim detyre.

Dako mbërriti në GJKKO, por seanaca do të zhvillohet në orën 10:00.

Avokati i tij Petrit Ismaili, e ka cilësuar si të panevojshëm arrestin me burg, duke thënë se SPAK po përballet me një trysni nga ana e mediave dhe e ndërkombëtarëve.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH