Aktualitet

U arrestua gjatë operacionit “Metamorforza”, kampioni i boksit Astmer Bilali kërkon lirimin nga qelia

Shkruar nga Liberale
U arrestua gjatë operacionit “Metamorforza”, kampioni i boksit

Kampioni i boksit të Vllaznisë, Astmer Bilali, i cili është një nga 6 të arrestuarit e operacionit Metamorfoza, ka kërkuar lirimin nga qelia në Apelin e GJKKO.

Ai ka apeluar vendimin e Gjykatës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar që dha masën e sigurisë arrest me burg ndaj tij. Anëtari i grupit “Bajri” u vendos në pranga pas megaoperacionit të SPAK ku u lëshuar 15 urdhër-arreste, pasi përgjimet nga aplikacioni “SKY” nxorrën zbuluar lidhjet e krimit me politikën në vend.

Gjatë operacionit të shtrirë në disa qytete të vendit u arrestuan Oltion Bistri, biznesmeni Pëllumb Gjoka dhe prokurori e Kukësit, Xhevahir Lita. P

Asmer Bilali, është me precedentë penalë të mëparshëm penalë, pasi është arrestuar nga policia e Shkodrës si autori dyshuar kryesor për plagosjen e Hermes Beqirit në një nga lokalet e qytetit.

Për ngjarjen e ndodhur në vitin 2017, Asmer Bilali u arrestua në fshatin Grudë ku ishte larguar me motorin e tij për t’ju fshehur policisë. Atij iu gjet edhe një armë tip pistoletë që mendohet se është përdorur për kryerjen e krimit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH