Aktualitet

U arrestua Donald Trump, vjen reagimi i parë nga Shtëpia e Bardhë

Shkruar nga Liberale
U arrestua Donald Trump, vjen reagimi i parë nga Shtëpia e Bardhë

Shtëpia e Bardhë ka deklaruar se presidentit Biden nuk është i përfshirë në aktakuzën ndaj ish presidentit Donald Trump.

Në konferencën e përditshme të shtypit të Shtëpisë së Bardhë, Sekretarja e Shtypit Karine Jean-Pierre ishte jashtëzakonisht e ashpër në lidhje me akuzën e Trump dhe ngjarjet e sotme në Florida.

Jean-Pierre u pyet në mënyrë të përsëritur në lidhje me pikëpamjet e Biden mbi aktakuzën, por nuk pranoi të përgjigjet. Ajo madje refuzoi të pranonte se Presidenti ishte informuar për këtë çështje.

“Ne thjesht do të jemi shumë të vëmendshëm këtu në lidhje me Departamentin e Drejtësisë dhe thjesht do t’i lëmë ata të bëjnë punën e tyre,” tha ajo.

Megjithatë, ajo iu kundërpërgjigj sugjerimeve nga kundërshtarët politikë të Bidenit se ai disi luajti një rol në aktakuzë.

“Ai nuk ishte i përfshirë,” tha ajo.

“Presidenti ka qenë shumë, shumë i qartë: Departamenti i Drejtësisë është i pavarur”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH