Globi

Turqia goditet nga tërmeti

Shkruar nga Liberale
Turqia goditet nga tërmeti

Turqia është tronditur nga një tërmeti i fuqishëm ditën e sotme. Mësohet se tërmeti me magnitudë 4,7 ballë të shkallës së Rihterit, u regjistrua në Stamboll.

Agjencia për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD), është shprehur se tërmeti ishte me epiqendër në Detin Marmara pranë rrethit Silivri, në thellësi prej 7,09 kilometrash.

Deri më tani ende nuk ka të dhëna nëse termeti ka shkaktuar viktima ose dëme materiale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH