Kosova

Turqia 100 vjet republikë, Osmani mesazh: Edhe shumë shekuj miqësia jonë e fortë

Shkruar nga Liberale
Turqia 100 vjet republikë, Osmani mesazh: Edhe shumë shekuj

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani me rastin e 100-vjetorit të Republikës së Turqisë ka uruar presidentin Recep Tayyip Erdogan dhe kombin turk, duke thënë se miqësia e fortë e dy vende  do të vazhdojë.

Osmani ka shkruar në X, se miqësia e rrënjosur thellë dhe marrëdhëniet e shkëlqyera mes Kosovës dhe Turqisë, tregojnw për një të ardhme të ndritur.

“Edhe shumë shekuj dhe miqësia jonë e fortë”, ka shkruar ajo.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH