Aktualitet

"Turpi i mbuloftë", shpërthen naftëtari: Ulua rrogën derrave deputetë

Shkruar nga Liberale
"Turpi i mbuloftë", shpërthen naftëtari: Ulua

Një prej naftëtarëve që protestojnë sot para rafinerisë së Ballshit, ku bashkë me kolegët e tij kërkojnë pagat dhe të rinisë puna i kërkoi qeverisë që t'i uli rrogën deputetëve.

“Ulua rrogën atyre derrave, deputetëve, me 3 mln leke. Përse i duan mor burrë?! Kënaqen ata kur qajmë ne. Turpi i mbuloftë!”, tha ai.

Teksa nuk i kurseu akuzat në drejtim të qeverisë, protestuesi i bëri thirrje përveç kryeministrit që të zgjidhë këtë çështje, edhe ambasadës amerikane. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH