Sport

“Turp të kesh, që pozon me një femër”, futbollisti kritikohet ashpër

               Publikuar në : 10:24 - 22/10/19 liberale

Sulmuesi i Liverpulit, Mohamed Salah, para disa ditësh  ka dalë në kopertinën e revistës  “GQ Middle East”, krah të modeles brazilane, Alesandra  Ambrozio.

Por pavarësisht suksesit, nuk është pritur mirë  në Egjipt dhe vende të tjera myslimane.

Disa prej fansave e kanë kritikuar futbollistin për faktin se është fotografuar me një grua.

Të të vijë turp, një mysliman nuk pozon me një femër kështu”, “Skandal Publik”, “Imagjinoni nëse një grua mulsimane e bëntë këtë gjë”, kanë qenë disa nga komentet kundër Salah.

Futbollisti është mysliman i devotshëm dhe këtë gjë e tregon sa herë shënon gol duke u falur, por edhe gjatë jetës së tij të përditshme./Gazeta Liberale

<
>
GQ-Mo-and-Alessandra Capture 1804646-671915391 ready 5_0 mo444-870x418

Tags: , , , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back