Aktualitet

Turistët nga Kosova ‘dynden’ për pushimet drejt Shqipërisë

Shkruar nga Liberale
Turistët nga Kosova ‘dynden’ për pushimet drejt

Edhe kjo fundjavë nuk ka kaluar pa radhë të gjata automjetesh në pikën kufitare mes Shqipërisë e Kosovës.

Mediat e Kosovës raportojnë se turistët janë dyndur drejt Shqipërisë këtë fundjavë për të kaluar disa ditë pushimi.

Me rritjen e temperaturave dhe ardhjen e verës, turistët nga Kosova zgjedhin në masë bregdetin shqiptar edhe pse në pikën kufitare i duhet të presin për pak kohë për shkak të radhëve të gjata që krijohen.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH