Aktualitet

Turistet nga Izraeli humbin në malet e Thethit

Shkruar nga Liberale
Turistet nga Izraeli humbin në malet e Thethit

Dy turiste nga Izraeli kanë mbetur në male në veri të vendit.

Policia thotë se ka marrë njoftim se në aksin rrugor këmbësor nga Vuthajt në drejtim të Thethit, në majën e Pejës, kanë mbetur në mal dy vajza nga Izraeli për arsye të mjegullës së dendur.

Njoftimi është bërë nga nëna e vajzave, e cila ka komunikuar me bujtinën pritëse të Thethit.

Në drejtim të zonës jane nisur banorë të Thethit dhe një punonjës  i Zonave të Mbrojtura.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH