Globi

Trump i telefonon kryeministrit të Izraelit: Jam me Kosovën!

Shkruar nga Liberale
Trump i telefonon kryeministrit të Izraelit: Jam me Kosovën!

Presidenti Donald Trump pas nënshkrimit të marrëveshjeve me Kosovën dhe Serbinë ka telefonuar kryeministrin e Izraelit, Benjamin Netanyahu kur përballë tij ishte kryeministri i Kosovës, Abdulla Hoti.

Ky i fundit ka biseduar me homologun e tij izraelit, i cili ia konfirmoi njohjen nga shteti i tij.

“Ti e di që këta kanë luftuar prej vitesh dhe luftuan fort, jam me kryeministrin e Kosovës, i cili është një super djalë. Sapo firmosëm marrëveshjen e normalizimit të marrëdhënieve me Serbinë. Ndoshta do të flasësh me të. Po i bën njerëzit e Kosovës të lumtur. Kosova është vend që po bën shumë progres“, thotë Trump, gjatë komunikimit me Netanyahu. /Gazeta Liberale

https://twitter.com/kos_data/status/1302033561915142144?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1302033561915142144%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Frealstory.al%2Fjam-me-kryeministrin-e-kosoves-trump-i-telefonon-netanyahut-ndersa-perballe-ka-hotin%2F

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH