Globi

"Trump dëshiron të bëhet një “Putin” në Amerikë"

Shkruar nga Liberale
"Trump dëshiron të bëhet një “Putin”

Edhe pse një republikan, ish-guvernatori i Nju Xhersit, Chris Christie, ka sulmuar Trump, të cilin ai madje e akuzon se dëshiron të bëhet një “Putin” në Amerikë.

“Ai do t’ua jepte Ukrainën rusëve. Atij nuk do t’i interesonte pasi do të donte të ishte një diktator. Ai dëshiron të jetë një Putin në Amerikë. Kjo është ajo që ai dëshiron vërtet. Ai dëshiron të jetë një diktator, “tha 60-vjeçari Chris Christie, kandidati i Partisë Republikane që kandidon kundër Trump në zgjedhjet e të vitit 2024, duke iu referuar Donald Trump.

“E njoh Trump prej 22 vitesh”, vijon ish-guvernatori i Nju Xhersit, duke theksuar se Trump i kishte ofruar poste ministrore dhe poste në Shtëpinë e Bardhë gjatë presidencës së tij, të cilat ai i kishte refuzuar.

“Kam marrë një vendim, i vetëdijshëm që nuk doja të punoja për Trump sepse është e pamundur të punosh për të”, tha Christie për Financial Times, duke pretenduar se Trump e kishte infektuar atë me Covid.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH