Aktualitet

Tre ditë në radhë, qytetarët bllokojnë aksin Gjirokastër-Kakavijë

               Publikuar në : 17:36 - 15/08/20 liberale

Qytetarët e irrituar që po presin prej tre ditësh për të kaluar në Greqi kanë bllokuar rrugën nacionale Gjirokastër-Kakavijë.

Ata nuk po lejojnë kalimin e mauneve për të shkuar në shtetin grek duke kërkuar zgjidhjen e krizës dhe lejimin futjes së tyre ndërkohë që presin aty prej tre ditësh.

Ndërkohë, nga ana e autoriteteve shqiptare u është thënë vetëm se po bahkëpunohet me palën greke dhe iu është rekomanduar që disa prej tyre të kthehen sërish, ose të shtyjnë planet për kalimin në vendin fqinj.

 

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back