Aktualitet

Tre aksidente në Vlorë brenda pak orësh

               Publikuar në : 20:00 - 08/08/20 liberale

Fluksi i shtuar i turistëve në fundjavë dhe reshjet e shiut kanë shkaktuar 3 aksidente brenda pak orësh në Vlorë, të cilat fatmirësisht kanë qenë pa fatalitete.

Dy prej aksidenteve janë regjistruar në aksin rrugor Vlorë-Levan, ndërsa aksidenti i tretë ka ndodhur në aksin Orikum-Llogora.

Në autostradë Fier-Vlorë, pranë Levanit dy makina kanë humbur kontrollin si pasojë e lagështirës dhe kanë dalë nga rruga. Pasagjerët kanë marrë lëndime të lehta dhe pasi u mjekuan në spital kanë dalë.

Ndërsa në aksidentin e ndodhur në aksin Orikum-Llogora, pranë fshatit Dukat, u përfshinë 2 makina, 2 persona mbetën të lënduar dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Tags: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back