Aktualitet

Transportonte hashash nga Shqipëria në Korfuz, arrestohet 21-vjeçari

Shkruar nga Liberale
Transportonte hashash nga Shqipëria në Korfuz, arrestohet

Policia greke ka arrestuar një 21-vjeçar shqiptar, pasi importonte hashash nga vendlindja dhe për në ishullin grek të Korfuzit, të cilën e shpërndante me motorin e tij.

Pas hetimeve, policia ushtroi edhe një kontroll të papritur në rezidencën e 21 vjeçarit.

Atje, ata zbuluan pesë pako me drogë, që mbajnë pesë kilogramë kërp të papërpunuar.

21-vjeçari u dërgua në Prokurorinë Penale të Korfuzit, i cili e ndoqi penalisht për import, ruajtje dhe trafik të drogës dhe urdhëroi ndalimin e tij në pritje të një vendimi nga gjykata./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH