Globi

Tragjike në Australi/ Dy avionë përplasen në ajër, detajet e para

Shkruar nga Liberale
Tragjike në Australi/ Dy avionë përplasen në ajër,

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Australi, ku dy avionë janë përplasur në ajër.

Avioni u gjet në ujë pranë malit Marta, në jug të Melburnit, raportoi Daily Mail. Autoriteti Australian i Sigurisë Detare tha se rrënojat ishin gjetur, por ende nuk dihej nëse kishte ndonjë të mbijetuar.

Stacioni radiofonik 3AW raportoi se një avion ish-ushtarak S-211 Viper u rrëzua në ujë, me një pilot dhe një pasagjer që besohet se ishin në bord.

Rrënojat e avionit janë gjetur në ujë ku ekipet e shpëtimit po vazhdojnë kërkimet.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH