Globi

Tragjedi/ Trupi i pajetë i një fëmije qëndron për 15 orë në shinat e trenit

Shkruar nga Liberale
Tragjedi/ Trupi i pajetë i një fëmije qëndron për 15

Një qytetar italian ka ndarë në rrjetet sociale një histori mjaft të rëndë të cilën e ka përjetuar në 26 shtator të këtij viti.

Michele Miravalle ndërsa po kalonte pranë shinave të trenit për të shkuar në stacion pa një fëmijë të vogël me origjinë nga Senegali, i cili ndodhej në mes të binarëve i vdekur.

Menjëherë ai  ka lajmëruar policinë në mënyrë që dikush të kujdesej për trupin e të miturit dhe minimalisht ta largonte ka shinat e trenit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH