Aktualitet

Tragjedi në Greqi/ U fundosën dy anije, shkon në 22 numri i emigrantëve të vdekur

Shkruar nga Liberale
Tragjedi në Greqi/ U fundosën dy anije, shkon në 22 numri i

Si pasojë e fundosjes së dy anijeve në ujërat Detin Egje, mes Greqisë dhe Turqisë ka shkuar deri në 22 numri i emigrantëve të vdekur teksa një pjesë tjetër mbesin të zhdukur.

Ndërkohë kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis shprehu “dhimbje të thellë për humbjen tragjike të këtyre jetëve” ku dhe vlerësoi “përpjekjet heroike të shpëtimtarëve”.

“Kjo është një kohë për të bashkëpunuar me të vërtetë shumë më thelbësisht për të shmangur këto lloj incidentesh që ndodhin në të ardhmen dhe për të çrrënjosur plotësisht kontrabandistët që grabitin njerëzit e pafajshëm duke u përpjekur të arrijnë Evropën me varka të padepërtueshme”, u shpreh ai.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH