Globi

Itali/ Tragjedi në autostradë, furgoni përfundon poshtë kamionit, 6 të vdekur

Shkruar nga Liberale

Me furgon ata përfunduan nën një kamion. Gjashtë persona konfirmohet zyrtarisht se humbën jetën në seksionin me tre korsi, në aksidentin e tmerrshëm që ndodhi sot, e premte 7 tetor, pak para orës 16, midis kryqëzimeve San Donà-Noventa dhe Cessalto, në drejtimi i Triestes.

Shoferi i furgonit nuk do ta kishte vënë re mjetin e rëndë që kishte përballë. Furgoni me të paktën gjashtë persona në bord përfundoi poshtë rimorkios së kamionit. Të gjithë vdiqën të ngecur në kabinë. Pesë nga gjashtë të vdekurit janë nga Riccione.

Autostrada është mbyllur, me dalje e detyrueshme në San Donà. Kryqëzimi San Donà drejt Triestes është gjithashtu i mbyllur. Në vendngjarje ka një dislokim të madh të forcave të rendit dhe shpëtimit. /Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH