Globi

Tragjedi/ Kamioni përplaset me autobusin, shënohen 8 viktima dhe 44 të plagosur

Shkruar nga Liberale
Tragjedi/ Kamioni përplaset me autobusin, shënohen 8 viktima dhe 44

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pranë provincës jugore të Egjiptit të Aswan, pasi nje kamion është përplasur me një autobus.

Në këtë aksident automobilistik mbeten të vrarë një tetë persona dhe 44 u plagosën.

Ndërkohë sipas raportimeve automjetet e ambulancës nxituan në vendngjarje për të transportuar trupat e viktimave në morgun e Aswanit dhe për të transferuar të plagosurit në spitalin kryesor të provincës.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH